Škola v přírodě - Strážnice

Pět dní plných zážitků prožili žáci čtvrtých tříd od 5. do 9. června ve škole v přírodě ve Strážnici. Navštívili skanzen, kde si vyzkoušeli práce a hry dětí z doby před sto lety, jeli na výlet vlakem do Veselí nad Moravou, kde se lodí svezli po řece Moravě i po Baťově kanálu, seznámili se s funkcí zdymadla, navštívili hvězdárnu. Podnikli turistické výlety na vrch Žerotín a do Petrova. Hráli řadu her, našli "strom štěstí", učili se zdravovědu, četli pověsti, psali zážitkový deník. Na závěr pobytu si zazpívali u táboráku a zvládli také netradiční olympiádu.

Zaměstnanci kempu byli velmi vstřícní a ochotní, jídlo výborné a počasí také. Proto ani pár odřených kolen a boulí nepokazilo dobrou náladu...