Tajemství Věstonické venuše

V měsíci říjnu jsme se účastnili projektu Muzeum a škola pod jednou střechou s názvem Tajemství Věstonické venuše v archeologické expozici v Dolních Věstonicích.
Děti obdržely pracovní sešit a jejich úkolem bylo vyplnit jej co nejlépe podle exponátů na výstavě.
Ve druhé části si vymodelovaly z hrnčířské hlíny svoji vlastní venuši.
 na závěr jsme si společně  zkontrolovali plnění  úkolů,  žáci dostali na památku pohlednici, DVD
 a zvěčnili se před maketou Věstonické venuše.

Dne 13. října byla naše třída VI.C na exkurzi v muzeu v Dolních Věstonicích. Byli jsme se podívat, jak kdysi žili pravěcí lidé. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o pravěku. Viděli jsme kostry pravěkých lidí, jejich obydlí a šperky. Také jsme dostali pracovní listy, na kterých jsme plnili mnoho úkolů. Potom jsme si vyrobili venuši z hlíny. Moc nás to bavilo a všechny venuše byly moc hezké. Na závěr jsme si sedli do kruhu a paní průvodkyně nám dávala otázky, na které jsme museli odpovídat. Za každou správnou odpověď jsme dostali DVD Svět Venuší. Na závěr jsme se před muzeem vyfotili. Tato exkurze se nám moc líbila.

Za třídu VI.C Karolína Karpíšková a Eliška Mikáčová