Třetí třídy na Lipce

V pondělí 16.listopadu opustili žáci třetích tříd školní lavice a vydali se  strávit dopoledne  ve školském zařízení pro enviromentální vzdělávání Lipka. Na pracovišti Jezírko na ně totiž čekaly zajímavé výukové programy - Sojčí lumpárny a Společenstvo průsvitných křídel.

V pondělí ráno jsme jeli se školou na program Sojčí lumpárny na Jezírko. Jeli jsme dvoupatrovým autobusem celou jednu hodinu. Na Jezírku nás přivítali lektoři Michal a Anička. Hráli jsme s nimi různé hry - na sojky, honičku, foukání do peříček. Byli jsme rozdělení do skupin. Já jsem byl ve skupině mlynaříci. Po návštěvě lesa jsme vyráběli krmítko ze dřeva.
 Petr Matulka, 3.A

V pondělí jsme jeli se třídou na Jezírko. S lektorkou Aničkou jsme šli do lesa a hráli jsme hry na sojku a jestřába a na vlaštovky a červy. S lektorem Michalem jsme stavěli krmítko pro ptáky. Nejvíce se mi líbila hra na vlaštovky a červy.
 Anežka Čermáková, 3.A

Na Sojčích lumpárnách se mi nejvíce líbilo v lese. Hráli jsme tam na sojky a jestřába. Vždycky jsem zakopl, nebo spadl do bláta. V dílně jsme vyráběli krmítko a povídali si o ptácích. .
Petr Kučera, 3.A

Alžběta Hrádková:
V pondělí 16.11. jsme jeli se školou na výlet, jeli jsme na ekocentrum Lipka. Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to.

Veronika Veverková:
Dozvěděli jsme se, že existují různé druhy medu a že včely mají úly že dřeva.

Jan Michna:
Potěšilo mě, že jsme si mohli prolézat zvětšené mraveniště.

Nela Homolová:
Hráli jsme hry na mravence - měli jsme uhodnout, co mravenec jí a nejí. Také jsme krmili ovečky a šli se podívat do sadu.

Fotografie jsme umístili v naší fotogalerii.