Velká Morava - finále

Jak už z našich článků víte, přihlásila se letos naše třída V. B do dějepisné olympiády pořádané Slovanským hradištěm v Mikulčicích. Olympiáda je zaměřená na dějiny Velké Moravy.
Po absolvování projektového dne ve třídě, kdy jsme sbírali informace z publikací i internetu a návštěvě areálu vykopávek v Mikulčicích s naučným programem, jsme soutěžili o postup do finále.
Původně byli nominováni čtyři žáci, ale kvůli nemoci Jeronýma jsme odcestovali jen tři. Byla to opravdu cesta do neznáma. Neuměli jsme si představit, jak taková vědomostní olympiáda bude probíhat, jak podrobné znalosti po nás budou chtít, jak to celé zvládneme, zda uspějeme.
Celé klání bylo rozděleno do dvou kategorií, kategorie I : 4. – 6. třídy a kategorie II : 7. – 9. třídy. I když jsme přesvědčeni, že jsme testy zvládli dobře, přece jen jsme v konkurenci žáků víceletých gymnázií a už zkušených soutěžících na žádné umístění nedosáhli.
Bereme to však jako cennou zkušenost a pokud bude možno, příští rok zkusíme své štěstí znovu. Celá akce byla výborně zajištěna, od pohoštění až po doprovodné programy. Samotné vyhlášení proběhlo ve velmi slavnostním duchu, nechybělo hudební vystoupení ani autorské čtení.
Celý den jsme si užili a máme na co vzpomínat.

Za finalisty

Anitu Slivoňovou, Matěje Cibulu a Štěpána Pinkavu