2. B - karanténa - od 6. 12. 2021

Vzhledem k tomu, že žáci 2.B byli v úterý 30. 11. 2021 ve škole v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně 7 dní od data posledního kontaktu.

Prakticky to tedy znamená, že:

• Žáci 2.B zůstávají od pondělí 6. 12. 2021 doma v karanténě, a to do úterý 14. 12. 2021 včetně
    • Po celou dobu karantény bude zajištěno žákům distanční vzdělávání – sledujte prosím informace v Edookitu. Účast na této formě vzdělávání je pro žáky povinná.
    • Oběd ze školní jídelny si může vyzvednout pouze osoba, která je k tomuto zdravotně způsobilá, není v karanténě apod. Bližší informace podá vedoucí školní jídelny – 519 363 632 nebo 778 457 150. Po celou dobu karantény má žák právo na odběr jídla z jídelny.
  • Povinnost podrobit se karanténě a kontrolnímu PCR testu se nevztahuje na žáky:
    • kteří mají méně než 180 dní od oficiálně potvrzeného prodělání onemocnění covid-19
    • kteří nebyli 30. listopadu a min. dva dny zpět v přímém kontaktu s „pozitivní spolužačkou“ – tj. H. Aneta, H. Šimon, Š. Týna, V. Lukáš.
      • Tito žáci mohou docházet i nadále do školy.
      • Pokud přijdou - budou se přímo ve škole účastnit dle svého rozvrhu on-line výuky se svojí učitelkou. Mohou pobývat po vyučování i ve školní družině.
      • Rozhodnutí, zda budou / nebudou chodit do školy je výhradně v pravomoci zákonných zástupců – o příchodu prosím předem informujte třídní učitelku.
      • Zmínění žáci mohou přijít do školy v pondělí 6. 12. 2021 pouze za podmínky, že nevykazují jakékoli příznaky onemocnění covid-19.
  • Od středy 8. 12. 2021 mohou přijít do školy další žáci, avšak pouze ti, kteří se prokáží aktuálně platným PCR testem s negativním výsledkem.

Prosím, posílejte kopii negativního výsledku PCR testu e-mailem na adresu třídní učitelky franzlova@zshuskom.cznebo zprávou do edookitu, a to nejpozději v den příchodu žáka do školy – do 8,00 hod. Případně může mít doklad o negativním výsledku PCR testu žák v den příchodu do školy přímo u sebe.

• Karanténa končí všem žákům nejpozději v úterý 14. 12. 2021, tzn., že ve středu 15. 12. 2021 již mohou přijít do školy všichni žáci, a to i ti, kteří v době karantény žádný PCR test neabsolvovali.

V průběhu karantény je nutné se řídit těmito pokyny:

• Po zadání kontaktu (žáka) do databáze karantén, je na školou poskytnuté telefonní číslo zákonného zástupce žáka odeslána Z HYGIENY automatická SMS s odkazem na sebetrasující formulář. Po jeho řádném vyplnění je dotyčnému automaticky vygenerována e-žádánka na PCR test. – K TOMUTO BY MĚLO DOJÍT V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ.
  • Dle nabídky různých odběrových míst lze absolvovat odběr výtěrem z nosu, z krku, vyplivnutím slin do zkumavky či výtěrem pod jazykem. Odběrové místo, kde si vytvoříte rezervaci a způsob odběru si volíte sami. Na způsobu odběru se domlouvejte vždy na samotném odběrovém místě.
  • Odst.7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod. Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní služb nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s danou pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ti se považují za „kontakty kontaktů“ a pouze v případě pozitivního PCR testování by byla činěna další opatření i u nich.