4.B - Karanténa - od 15. 11. 2021

Vzhledem k tomu, že žáci 4.B byli dne 8. - 9. 11. 2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně 7 dní od data posledního kontaktu.

Prakticky to tedy znamená, že:

1. Všichni žáci 4.B zůstávají doma v karanténě, a to min. ve dnech 15. a 16. listopadu 2021
    • Po tuto dobu bude zajištěno žákům distanční vzdělávání – sledujte prosím informace od třídní učitelky (především Edookit)
    • Oběd ze školní jídelny si může vyzvednout pouze osoba, která je k tomuto zdravotně způsobilá, není v karanténě apod. Bližší informace podá vedoucí školní jídelny – tel. 519 363 632 nebo 778 457 150. Po celou dobu karantény má žák právo na odběr jídla z jídelny.
  2. Ve středu 17. listopadu je státní svátek
  3. Od čtvrtka 18. listopadu se mohou vracet žáci do školy, avšak pouze ti, kteří se prokáží aktuálně platným PCR testem s negativním výsledkem.
    • Prosím, posílejte kopii negativního výsledku PCR testu přímo třídní učitelce.
  4. O organizaci vzdělávání v období mezi 18. až 23. listopadem vás bude průběžně informovat třídní učitelka. Vše bude záležet na tom, kolik dětí bude doma, kolik ve škole apod.
  5. Karanténa končí všem žákům nejpozději v úterý 23. listopadu 2021
  6. Ve středu 24. listopadu již mohou přijít do školy všichni žáci, a to i ti, kteří neabsolvovali v období od 15. do 23. listopadu žádný PCR test.

V průběhu karantény je nutné se řídit těmito pokyny:

• Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek RT-PCR z odběru bude negativní, karanténa končí po uplynutí 7. dne (včetně) od posledního kontaktu s pozitivně
    testovanou osobou, tj. 16. 11. 2021
  • V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu karanténní doby (5. -7. den) se karanténní opatření ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, tedy 23. 11. 2021 včetně.
  • Po zadání kontaktu (žáka nebo pedagoga) do databáze karantén, je na poskytnuté telefonní číslo odeslána automatická sms s odkazem na sebetrasující
    formulář. Po jeho řádném vyplnění je dotyčnému automaticky vygenerována e-žádánka na PCR test. – K TOMUTO BY MĚLO DOJÍT PATRNĚ NEJPOZDĚJI V ÚTERÝ
  • Dle nabídky různých odběrových míst lze absolvovat odběr výtěrem z nosu, z krku,
    vyplivnutím slin do zkumavky či výtěrem pod jazykem. Odběrové místo, kde si vytvoříte rezervaci a způsob odběru si volíte sami. Na způsobu odběru se domlouvejte vždy na samotném odběrovém místě.
  • §2 odst.7 z.č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví nepřipouští možnost volby a
    individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.
  • Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod. Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s danou pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ti se považují za „kontakty kontaktů“ a pouze v případě pozitivního RT- PCR testování by byla činěna další opatření i u nich.