Beseda ve IV. A

Svoji zajímavou a ne tolik známou profesi „probační a mediační služba“ našim čtvrťákům v pátek     15. září představila p. Mgr. Petra Straková.

Nejprve vysvětlila, v čem její práce spočívá, mluvila o zákonech ČR a o tom, co se stane, když zákon  někdo porušuje. Ochotně odpověděla dětem na jejich dotazy.

Do skupin rozdala příběh chlapce, který nedokončil školu, neměl žádné zaměstnání a dopouštěl se krádeží. Úkolem dětí bylo hledat cestu nápravy a rozhodnout se, který trest pro chlapce by byl nejúčinnější. Nebyla to snadná práce. Poté se p. Straková stala na chvíli soudcem a děti obhájci a státními zástupci. Najednou se všichni alespoň v myšlenkách ocitli u soudního jednání…..

Reakce dětí:

- Hančina mamka nám vysvětlila, co dělá za práci, bylo to zajímavé. (Martin)

- Děkuji za besedu, bylo to super, moc jsem se naučila. (Adéla)

- Museli jsme hodně přemýšlet, aby soud dopadl co nejlépe. Jsem na maminku pyšná  a jsem ráda, že naše třída ví, jak je její práce užitečná…..  (Hanka)

- Moc mě beseda bavila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavého o soudech a o zákonech . (Laura)

- Práce p. Strakové je těžká, zajímavá a nebezpečná, tenhle den se mi moc líbil…. (Denisa)

Třída 4. A  i p. uč. Pešáková děkují p. Strakové za velmi zajímavou besedu a do další práce přejeme hodně sil a úspěchů!

Fotografie jsou uveřejněny v naší fotogalerii.