Beseda ve IV. A 19. 9. 2017
Svoji zajímavou a ne tolik známou profesi „probační a mediační služba“ našim čtvrťákům v pátek 15. září představila p. Mgr. Petra Straková.
Nejprve vysvětlila, v čem její práce spočívá, mluvila o zákonech ČR a o tom, co se stane, když zákon někdo porušuje. Ochotně odpověděla dětem na jejich dotazy.
Do skupin rozdala příběh chlapce, který nedokončil školu, neměl žádné zaměstnání a dopouštěl se krádeží. Úkolem dětí bylo hledat cestu nápravy a rozhodnout se, který trest pro chlapce by byl nejúčinnější. Nebyla to snadná práce. Poté se p. Straková stala na chvíli soudcem a děti obhájci a státními zástupci. Najednou se všichni alespoň v myšlenkách ocitli u soudního jednání…..
Reakce dětí:
- Hančina mamka nám vysvětlila, co dělá za práci, bylo to zajímavé. (Martin)
- Děkuji za besedu, bylo to super, moc jsem se naučila. (Adéla)
- Museli jsme hodně přemýšlet, aby soud dopadl co nejlépe. Jsem na maminku pyšná a jsem ráda, že naše třída ví, jak je její práce užitečná….. (Hanka)
- Moc mě beseda bavila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavého o soudech a o zákonech . (Laura)
- Práce p. Strakové je těžká, zajímavá a nebezpečná, tenhle den se mi moc líbil…. (Denisa)
Třída 4. A i p. uč. Pešáková děkují p. Strakové za velmi zajímavou besedu a do další práce přejeme hodně sil a úspěchů!
Fotografie jsou uveřejněny v naší fotogalerii.