Cesta za poznáním vesmíru do planetária - 5. ročník

Dne 9. ledna 2019 jsme se s celým ročníkem vypravili do brněnského planetária. Vesmír nás hodně  zajímá, tak jsme se všichni moc těšili. Když jsme vystoupili, upoutala naši pozornost „Vědecká stezka“. Tam jsme si mohli vyzkoušet různé aktivity - např.kolik kilogramů bychom vážili na některé z planet. Pak jsme se odebrali dovnitř, kde jsme se nasvačili a rozdělili do skupinek. Ve skupinkách jsme byli proto, abychom si to tam prohlédli, případně něco pokoupili. Byla tam třeba obrazovka s kamerou, na které jsme se mohli vidět s mimozemšťanem. V 10,00 hod. jsme měli naplánovaný pořad ve velké místnosti s polohovacími sedadly. Bylo to digitárium. Dominovalo mu obloukovité plátno přes celý strop. Nejdříve jsme se podívali s průvodkyní na souhvězdí noční oblohy a pak jsme shlédli film o planetách sluneční soustavy a vesmíru. Mělo to 3D efekt, i když jsme neměli 3D brýle. Přibylo nám hodně nových informací a moc se nám v planetáriu líbilo. Děkujeme za krásný den.

Za všechny spokojené děti zapsali žáci 5.C