duben 2021 - Můj fantastický ostrov - napsaly děti z 2.A

Julinčin ostrov:

Ostrov vznikl z písku a trávy. Žijí na něm piráti. Schovávají na ostrově poklad. S nikým se o něj nedělí. Kolem ostrova plavou žraloci.

 

Martínkův ostrov:

Ostrov se jmenuje Dračí. Bydlí na něm draci a dračí jezdec. Musí si dělat jídlo na ohni. Kolem ostrova jsou žraloci, ale draci a jezdec naštěstí umí létat a rádi objevují nové ostrovy. Jezdec umí dělat na dracích triky ve vzduchu.

 

Leniččin ostrov:

Je to cukrovo-vatový ostrov, na kterém žijí kočky. Místo chlupů mají cukrovou vatu. Rostou tady palmy a mají místo banánů taky cukrovou vatu. Kočky jsou hravé a mazlivé.

 

Nelinčin ostrov:

Ztroskotala jsem na ostrově, když jsem jela na výlet. Byla bouřka. Doplavala jsem na břeh a ráno jsem šla hledat pití a jídlo. Pak jsem si postavila obydlí a udělala oheň. Další ráno jsem postavila loď a plula domů. Tak příběh končí.

 

Honzíkův ostrov:

Dračí ostrov byl obyčejný kus země, kam dopadl kouzelný meteorit. Po dopadu se změnil v dračí diamant. Střeží ho draci, jeden hlídá na hoře, ostatní v jeskyni. Diamant patří dračí královně a zdobí jí korunu. Má velkou moc, kdyby ho někdo ukradl, ovládl by celý svět.

 

Maruščin ostrov:

Můj Dětský ostrov pohádek vznikl výbuchem sopky v moři. Našli si tam domov koráli a utvořili pohádkový ostrov. Objevila jsem ho na výletě s kamarádkami, když jsme pluly plachetnicí. Zasadily jsme tam mandarinky, fíky a kiwi. Každý rok tam plachtíme na prázdniny a potápíme se.

 

Davídkův ostrov:

Můj vymyšlený ostrov se jmenuje Minecraft. Vznikl dávno, po velkém zemětřesení. Na ostrově se ukrývá pirátský poklad. Bydlím tady jen já sám, je to tady krásné. Každý den hledám zakopaný poklad pirátů, ale ještě jsem ho nenašel….

 

Karolínčin ostrov:

Tento ostrov se jmenuje Akabu. Leží nad Madagaskarem u Afriky. Bydlí tam paní, která si tu postavila dům, protože se jí zalíbila krajina. A to byl poklad, který našla!

 

Šimonkův ostrov:

Ostrov se jmenuje Aryka. Vznikl výbuchem podmořské sopky. Žije tam jedna opice a někdy tam jezdíme s rodinou. Zajímavá je tam truhla skrytá ve stěně věže, je v ní hádanka- z věže to vidíš, z louky ne. Je to šipka z fialek, která míří na ostré skalisko. Vrcholek otevírá tajný vchod do tajné jeskyně s pokladem.

 

Simončin ostrov:

Můj ostrov se jmenuje Mušlička, protože je tam hodně mušliček. Žijí na něm dva lidé. Holka a kluk, mají tam dům a mají se rádi. Jmenují se Ema a Tom.

 

Davídkův ostrov:

Jednou z města vyplul pán Zloyd na lodi. Plul podle mapy, která byla obráceně. Proto se dostal na Ostrov hrůzy, tam ztroskotal. Šel hledat potravu a vodu, než bude noc a našel jeskyni, kde byly kostry pirátů. Vzal si všechno, co zachránil z lodi a nastěhoval se do jeskyně. Druhý den ráno objevil hrozny, které si natrhal a potůček, ze kterého se napil. Opravil si pirátskou loď, vše naplánoval a plul domů, kde obejmul svoji rodinu.

 

Jestli byste chtěli také navštívit nějaký fantastický ostrov, druháčci vám poradí, je to snadné. Stačí zavřít na chvíli oči a snít……

Seznam alb