Kuchaři z II. A

Z žáků II. A se na chvíli stali kuchaři (tedy spíše kuchařky, protože kluků máme pouze pět a musíme si je hýčkat). Rozdělili se do skupinek a jejich úkolem bylo vyrobit ovocné špízy a chuťovky s vajíčkovou pomazánkou, zdobené kousky čerstvé zeleniny. Po vysvětlení  jak na to, obdrželi od paní učitelky popsaný postup práce, nachystali si prkénka, misky, struhátko, nože a potřebné ingredience.

Při výrobě těchto lahůdek dbali na hygienu (prstíky opravdu neolizovali) a také na bezpečnost -  hlavně při práci s noži (naštěstí to byly hodně tupé nože).

Zranění bylo pouze jedno, Jolanku ošetřila paní učitelka a prstík pofoukala Deniska, to totiž rány hojí nejvíce, jak je vidět i z fotografie, na které se statečná pacientka usmívá!

Někdo ochutnat nechtěl, někdo ano, někdo se cpal, až měl boule za ouškama….

Malou ochutnávkou děti pohostily i ostatní paní učitelky a ještě zůstalo na druhý den nejen k svačině, ale na ochutnání i pro rodiče, kteří přišli na konzultaci s paní učitelkou.

Takže, kdyby náhodou paní učitelka rodičům druháčky nechválila, občerstvení by to mohlo trošku spravit, no ne?