Aktualizováno k 6. 11. 2020 - info. platné do 17.11.2020

USNESENÍM VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí krizového opatření se omezuje s účinností ode dne 14. října 2020

• provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole
    • platí i pro školní kroužky i výuku náboženství

V období od 14. 10. 2020 bude probíhat na obou stupních ZŠ povinná distanční výuka.

• Žáci se při domácím (distančním) vzdělávání budou řídit pokyny uvedenými v Edookitu.
  • Je dovoleno, aby žák nebo zákonný zástupce žáka došel do školy vyzvednout/odevzdat např. pracovní listy, úkoly či ICT techniku nebo naopak, aby zástupce školy tyto prostředky přinesl/vyzvedl v rodině žáka.
  • Intenzivnější kontakt mezi žákem a pedagogickým pracovníkem je s ohledem na omezení volného pohybu osob, zakázán.
    • výjimka: Zajištění péče o děti rodičů vybraných profesí - viz níže
  • Online výuku je možné nahrávat pouze v případě dodržení práva na ochranu osobnosti člověka, které se řídí dle § 81 a násl. občanského zákona. Zachytit a rozšiřovat podobu člověka lze pouze s jeho souhlasem (resp. se souhlasem zákonného zástupce).

Zajištění péče o děti rodičů vybraných profesí

• ZŠ Komenského byla pověřena od 14. 10. 2020 touto činností. Základní informace:
    • škola vychází při zajištění uvedené péče z krizového opatření, které stanoví mimo jiné i profese rodičů, o jejichž děti bude v naší škole postaráno.
    • organizaci i určování konkrétních škol  má na starost kraj (hejtman).
    • určené školy jsou v provozu dle rozsahu určeného krajem (hejtmanem)
    • cílem je zabezpečit možnost docházení do zaměstnaní vybraným profesím tak, aby byl zajištěn chod příslušných institucí a zařízení.
    • péče je zajištěna pro děti ve věku od tří do 10 let včetně, a to v každý pracovní den od 6,45 do 16,30 hod.
  • Účast dítěte není podmíněna docházkou do ZŠ Komenského
    • bližší informace u ředitele školy - tel. 519 363 612 nebo reditel@zshuskom.cz

Školní družina, školní klub od 14. 10.  2020

• zákaz osobní přítomnosti žáků - zavřeno

období od 23. 10. 2020 – v provozu pro žáky i veřejnost

• školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Žáci tak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat – sníst ve školní jídelně.
    • Odnos obědů do jídlonosičů je u žáků zakázán.
  • časy vymezené pro odběr obědů:
    • „cizí“ strávníci: od 10,45 hod. do 11,30 hod.
      • jen do jídlonosičů - u okénka - příchod ze dvora
    • 1. stupeň:          od 11,45 hod. do 12,15 hod.
    • 2. stupeň:          od 12,45 hod. do 14,00 hod.

- další konkrétnější informace budou průběžně doplňovány