Spojení současných 7. tříd do budoucích 8. tříd

Ředitelství ZŠ Hustopeče, Komenského 2

SDĚLENÍ  PRO  RODIČE  ŽÁKŮ  SEDMÝCH   TŘÍD

Vážení rodiče,

s ohledem na skutečnost, že pro vysoký počet žáků současných dvou pátých tříd a velkého počtu nových žáků budoucího 6.ročníku z okolních obcí, musíme pro příští školní rok 2017/18 otevřít 3 budoucí šesté třídy. Tato skutečnost vede k tomu, že musíme spojit současné 4 sedmé třídy do budoucích 3 osmých tříd, což nám počet žáků současných sedmých tříd umožňuje. Na škole již není žádná volná učebna.

Jde sice o nepopulární řešení, ale je opravdu nezbytné. Naše škola prostřednictvím zřizovatele podala žádost o rozšíření současné kapacity o dalších 5 učeben (nadstavba nad školními dílnami a nad šatnami u tělocvičny). Pokud nám bude tento projekt schválen, velmi se tak zlepší podmínky pro vzdělávání na naší škole. Současně má být vyřešena i bezbariérovost výstavbou dvou výtahů.

Jsem přesvědčen, že rozdělení žáků současných 4 sedmých tříd do budoucích 3 osmých tříd přijmete s pochopením. Zatím je vše v řešení a definitivní rozdělení Vám sdělí Vaše děti.

Mgr. Miroslav Patloka v.r.