Výlet 3. tříd

V pondělí 6.června 2016 se žáci 3.tříd plni očekávání vydali na školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás vysadil u Skalního mlýna, odkud jsme došli příjemnou procházkou k Punkevní jeskyni. Zde si děti při čekání na prohlídku koupily drobné suvenýry a už jsme mohli vyrazit. Rozdělili jsme se na dvě skupiny  a vydali se na trasu dlouhou 750m. Po cestě žáci poznávali typy krápníků
a hádali, čemu se který útvar podobá.
A co slavilo u žáků největší úspěch? Samozřejmě že lodičky, kde se žáci vyhýbali skalám v cestě a podívali se do nejhezčího Masarykova dómu. Ale ani slavná pověst o zlé maceše a nevlastním synovi je nenechala chladnými. Po prohlídce jsme se lanovkou vyjeli podívat na propast Macocha, žáci za poslední penízky koupili pro rodiče dárečky a mohli jsme vyrazit na cestu domů.
Děti hodnotily výlet jako podařený a všichni odjížděli spokojeni a s novými a zajímavými zážitky.