Změny v corona-opatřeních od 17. 2. 2022

Od pondělí 14.2.2022 byly zrušeny v ČR mnohá z restriktivních corona-opatření. V základním školství to momentálně znamená:

• Konec povinného testování žáků i zaměstnanců nejpozději k 18. 2. 2022,
  • ANT testování žáků po tomto datu je dobrovolné (pouze s písemným souhlasem rodičů) – škola má ještě dostatek ANT testů, které může za tímto účelem použít,
  • pokud má dítě pozitivní PCR test (zjištění v rámci rodiny), zákonný zástupce již nemá povinnost tuto skutečnost hlásit škole,
  • nadále zůstává povinnost ochrany cest dýchacích (roušky/respirátory) ve společných prostorách školy (ne ve třídě)
  • je možné organizovat výlety, exkurze, návštěvy divadel apod.

I nadále však platí, že dítě s příznaky infekčního (respiračního) onemocnění do školy nepatří.

• Pokud dítě s uvedenými příznaky do školy přijde, budou rodiče telefonicky vyzváni k jeho vyzvednutí, případně k udělení písemného souhlasu k odchodu ze školy.
  • Trpí-li Vaše dítě alergií, která má průvodní jevy jako respirační onemocnění (rýma, kašel, slzení očí apod.), informujte nás prosím zavčas o této skutečnosti. V tomto případě může dítě samozřejmě pobývat i nadále ve škole.