Výlet k mandloňovým sadům - 4.B

Ve čtvrtek 28. 3. se k mandloňovým sadům vydala třída 4.B. Výlet se velmi vydařil. Počasí nám vyšlo akorát (slunečno, zataženo, deštivo, větrno - od každého trochu). Děti zvládly delší trasu mandloňovou stezkou. První zastávka byla u pomníku T.G.M., kde jsme si připomněli významné události z roku 1918 a našeho prvního československého prezidenta. Po cestě jsme se zastavili u Valkýry a u hustopečského vodníka, kde jsme měli svačinu. Přes Kamenný vrch jsme došli až k mandloňových sadům, vyšli jsme na rozhlednu, odkud byl nádherný výhled na rozkvetlé mandloně a Pálavu. Celou cestu děti plnily úkoly v pracovním listě, zapisovali trasu, kterou jsme šli a sbírali různé květiny a mandloňové skořápky.