Do eTwinningových projektů se letos zapojily tři třídy.

The brotheFood Table

Žáci 1.B se zapojili do projektu, jehož hlavním motivem je jídlo. To navzdory rozdílům v menu a tradicích sjednocuje národy. Partneři projektu si chtějí představit, že jsou spolu u jednoho stolu, jedí společně a vyměňují si nejen vlastní jídla, ale také různé projevy, pocity, zážitky, jak se obvykle děje při společenských banketech.

Veřejné výstupy naleznete ZDE.

Smart school, green school

Je důležité naučit (nejen) mladé lidi chránit svoji Zem, životní prostředí. Společnými aktivitami a spoluprácí bychom se chtěli vzájemně podporovat v ekoaktivitách – třídění odpadu, ekotvorbě, ochraně životního prostředí. Každý může přispět svojí troškou.

Veřejné výstupy naleznete ZDE.

Around the castles – 5.B.

Probudili jsme se na neznámém, tajemném místě. Společně s žáky z partnerských škol budeme prostřednictvím legend a příběhů poznávat starodávné hodnoty, tradice předků. Zámky a hrady pro nás budou symbolem síly, ale i útočiště.

Veřejné výstupy naleznete ZDE

European Christmas - Cards and traditions exchange - projekt 2.A

Vánoce se nezadržitelně blíží. Aby dětem čekání na Ježíška uteklo rychleji, zapojily se do etwinningového projektu zaměřeného na výměnu přáníček a poznání vánočních tradic. Pokud i vás zajímá, jak se slaví Mikuláš či kdo nosí dárečky v evropských zemích, sledujte nás na.

Veřejné výstupy: z projektu ZDE.

Birds across Europe – eTwinningový projekt 3.A.

Během výtvarné a pracovní výchovy žáci vytváří ptáčky. Navíc si prakticky procvičují anglický jazyk a dozvídají se zajímavosti o dětech, škole, městech a zvycích partnerských států.

Veřejné výstupy z projektu ZDE.

A funny school year - eTwinningový projekt 3.A.

V celoroční aktivitě A funny school year sdílejí třeťáci chvilky (nejen ty vtipné) ze školního života s dětmi z dalších devadesáti škol.
Veřejné výstupy z projektu ZDE.

The colours of the Rainbow - eTwinningový projekt 2.B.

Děti z 2.B. zlákal projekt s názvem The colours of the Rainbow. Společně s kamarády z Bulharska, Polska, Španělska, Makedonie a Turecka zapracují na tématech týkajících se zdravého životního stylu.
Veřejné výstupy z projektu ZDE.

Are you ready to play with us?

Žáci z 2.B opět spojili síly s partnery z projektu Active Kids  v projektu Are you ready to play with us? Společně si představíme venkovní i vnitřní hry pro děti. Do projektu zapojíme i naše prarodiče. Už se těšíme, protože kdo by si rád nehrál?

Veřejný výstup z porojektu ZDE

Santa´s helper?

Žáci z 3.B mají rádi Vánoce. Zapojili se do projektu Ježíškův pomocník. Společně s italskou, francouzskou a polskou školou si pošlou elfího maskota, zpracují vánoční zvyky a tradice vlastní země. Potěší se tradičními recepty.

Veřejný výstup z porojektu ZDE.