Exkurze KA3 a KA4

Dne 23. ledna 2014 jsme s žáky IV. A a V. B navštívili Technické muzeum v Brně.
Pan průvodce, který nás měl na starosti, byl velmi ochotný a vstřícný ukázat vše v „technické herně pro velké a malé“. Žáci měli možnost vidět a vyzkoušet si vše, co znali doposud jen z učebnic.
A co jsme tedy poznali? Kladku a kladkostroj, podivuhodný dvojkužel, bezdotykovou spojku, obrazy v zrcadlech, Hornerův buben, setrvačník, otočnou plošinu, Blackburnovo dvojité kyvadlo, rotující kapalinu, model Foucaultova kyvadla, atd. Pro nás byla nejpřínosnější kladka a kladkostroj, kde žáci zjišťovali potřebnou sílu k vyzdvižení pytle. Teoreticky děti toto učivo poznali již dříve, teď si to vyzkoušeli i prakticky. Žáci mohli stavět i modely ze stavebnice Merkur. Měli jsme totiž to štěstí, že jsme se natrefili na výstavu této nezapomenutelné stavebnice.