Exkurze v Ústavu informatiky PEF Mendelovy univerzity Brno

V rámci projektu Řešení projektových úloh s modelováním a simulací zařízení a procesů
ve výuce
jsme  23. října 2012 navštívili Ústav informatiky Mendelovy univerzity v Brně.
Čtyřicítka osmáků naší školy se poprvé prakticky seznámila se stavebnicemi, které budou
v příštích dvou letech používat v rámci předmětů informatika, fyzika, chemie a také v kroužku informatiky, který bude pracovat při školním klubu naší školy.

Pod vedením vysokoškolských pracovníků si žáci v laboratoři inteligentních systémů sestavovali modely,které programovali pomocí počítače. Modely pak uváděli do pohybu, aby plnily různé úkoly.
Kromě toho jsme navštívili také síťovou laboratoř (navržení, provoz, zabezpečení sítě) a laboratoř virtuální reality, kde jsme byli seznámeni s tvorbou a využitím 3D vizualizace.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE.