Robotický den 2014

Robotický den se konal v Kongresovém centru Praha  21. června 2014.
Jednalo se o akci s mezinárodní účastí zaměřenou na prezentaci a propagaci robotiky. Bylo příhlášeno 152 robotů a 235 účastníků z 5 zemí – České republiky, Slovenska, Dánska, Polska
a Německa.
Také naši hoši z kroužku robotiky pod vedením p. uč. Mlénské se na tuto akci vypravili.
Je brzké sobotní červnové ráno a my vyrážíme směr Praha. Roboty jsou uloženy v krabicích, notebooky s programy připraveny k použití.
Chlapci sestavili dva týmy – Speed Hunter ve složení Vojta Kilinger, Dominik Groch, Marek Ševčík, Zbyněk Krasuski  a Jockers team, který tvořili Radek Peloušek a Pavel Veselý.
Ze šesti disciplín jsme se zapsali do dvou. První disciplína s názvem Mini Sumo spočívala v tom, který ze dvou robotů vytlačí protivníka z kruhové arény. Zde se nám moc nedařilo, náš robot neměl šanci v konkurenci silnějších robotů poháněných motorkem.
Ovšem v druhé discilplíně Line Follower  (sledovat čáru a projet po ní v co nejkratším čase) jsme byli nad očekávání velmi úspěšní. Tým Speed Hunter skončil na celkovém 7. místě, což je výborný výsledek.  Jockers team postupně porážel jednotlivé soupeře, zkracoval časy projetí čáry. V napjatém boji o 3. místo hoši udrželi své nervy, zbytečně neriskovali, vsadili na jistotu a obsadili poslední příčku na „bedně“!

Oběma týmům patří naše velké poděkování!!!!!

Lepší zakončení projektu Modernizace vzdělávání jsme si nemohli přát!