Robotiáda

Je sobotní ráno 8. března 2014 a my vyrážíme směr Brno. V OC Vaňkovka  se koná 1. ročník Robotiády, do kterého se přihlásilo 50 týmů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska.  Náš tým
je poměrně početný, neboť jsme se přihlásili do všech disciplín soutěže. Hoši z kroužku Robotiky již několik týdnů vylaďovali poslední detaily, aby jejich roboty přesně plnily zadané příkazy.

     Jako první úkol, povinný pro všechny zúčastněné týmy, byla JÍZDA ALEGORICKÉHO VOZU. Během jedné minuty jízdy tohoto vozu se musely jednotlivé týmy představit a odpovídat na otázky moderátora.

      Nejpočetnější startovní pole (32 týmů) bylo hned u první disciplíny – ČÁRA.  Soutěž spočívala
v tom, jak v co nejkratším čase projet klikatou dráhou. Každé družstvo mělo 2 pokusy a započítával se nejlepší čas. Naši borci v týmech Speed Hunters  a Jocker Team sice neměli špatné časy,
ale na vítězství to bohužel nestačilo. Vyloženě smůlu měli hoši pod vedením Dominika Grocha.  Šanci na dobré umístění zhatil robot, který se zastavil asi 20 cm před cílem, a pokus byl tak neplatný.

      Další disciplína – AUTONOMNÍ MEDVĚD  –  patřila k nejtěžším. Úkolem soutěžících bylo naprogramovat robota tak, aby dokázal medvěda v poli najít, chytit jej a dovézt zpět do cíle.
O náročnosti tohoto úkolu svědčí fakt, že žádnému týmu se nepodařilo kritéria splnit.

      Poslední soutěžní úkol – DÁLKOVĚ ŘÍZENÝ MEDVĚD. V časovém limitu dvou minut musel robot najít medvěda a vrátit se do cíle. Opět se započítával nejlepší pokus s nejkratším časem. Hoši z týmu Tomáše Pololánika postoupili mezi 8 nejlepších a celkově obsadili 6. místo. Ani tým Jana Kunce nedopadl nejhůř, s 11. místem byli hoši rovněž spokojeni.

      Musíme naše borce rozhodně pochválit, v těžké konkurenci si vedli skvěle!!

 

Přehled soutěžních týmů:

SpeedHunters – Dominik Groch, Vojta Kilinger, Štěpán Krejčiřík, Zbyněk Krasuski

Jockers Team – Pavel Vaněk, Radek Peloušek, Jakub Langhammer, Pavel Veselý

Tamagotchi – Jan Kunc, Tomáš Prát, Marek Ševčík, Lukáš Polívka

Boys in suits – Tomáš Pololánik, Martin Kyncl, Jakub Šlancar, Karel Lanžhotský

Krátkou reportáž Českého rozhlasu ze soutěže včetně rozhovoru s našimi účastníky si můžete poslechnout zde: