Naši učitelé v Anglii

Sice už začal nový školní rok, ale ráda bych se ještě vrátila k jedné akci, která proběhla o letošních prázdninách. Podařilo se nám na základě Výzvy 56 vyjet na čtrnáctidenní studijní pobyt do Anglie. Devět našich učitelek strávilo báječné dva týdny na jihovýchodním pobřeží v městečku Margate.
Toto město má asi 40 tisíc obyvatel a nachází se v hrabství Kent.

Jak vypadal náš běžný den? Každá z nás byla ubytována v anglické rodině. Dopoledne jsme trávily v anglické škole spolu s dalšími studenty z různých koutů světa,  např.  Itálie,  Španělska,  Turecka, Francie, a všichni jsme se spolu zdokonalovali ve výuce angličtiny. Odpoledne jsme si zpestřovaly výlety po okolí, např. jsme navštívily městečko Whitstable, kde právě probíhal Festival ústřic, některé z nás se jely podívat do krásného Leeds Castlu.

O víkendu jsme se rozjely na různá místa, každá podle svého zájmu. Některé do studentských měst Oxford a Cambridge, jiné do katedrály v Canterbury, další se dokonce samy vypravily do Londýna.

A proč jsme to všechno podnikly? Abychom mohly předat zkušenosti dětem v naší škole.
Rády bychom totiž začlenily některé prvky angličtiny i do ostatních předmětů jako je matematika
či přírodopis. A tím, že jsme se staly opět na nějaký čas studenty a mohly jsme se podívat na výuku z druhé strany, nás tento pobyt velmi obohatil.

PS: V měsíci listopadu nás ještě čekají dva týdenní jazykově-poznávací pobyty, tentokrát pro žáky. Jeden z nich bude ve městě York pro angličtináře, druhý pro němčináře ve Vídni a Salcburku .

Mgr. Irena Janovská

Fotografie jsme zveřejnili v naší fotogalerii.