Využití stavebnic v hodinách prvouky

V první třídě se děti učí nejen číst, psát, počítat, ale musí se také poprat se znalostmi a dovednostmi, bez nichž by to bylo v běžném životě docela těžké. Například určování času. Prozatím jen celé hodiny, ale i to dá některým dětem pěkně zabrat.

Čas se děti učí v hodinách prvouky. My jsme si celé učení opět zpestřili stavebnicemi Duplo®. Tentokrát si děti zahrály na návrháře hodin. Na interaktivní tabuli jsme se společně  podívali na různé typy a druhy hodin, povídali jsme si, jaké hodiny mají doma a jaké se jim nejvíce líbí.

Samotná práce nebyla vůbec jednoduchá. Správně rozmístit všech 12 číslic, mít je pěkně uspořádané, to bylo mnohem těžší než pak samotné navrhování vzorů
a barev. Jak si s tím vším děti z 1.B poradily, uvidíte na našich fotkách. Pozvali jsme
i děti z ostatních prvních tříd. Moc se jim naše práce líbila a paní učitelky si to s dětmi ve svých třídách také vyzkouší.