Exkurze II. C na rozhlednu

Druhá exkurze naší  třídy byla naplánována již dříve, ale počasí nám nepřálo. Až nyní  jsme mohli vyrazit. Tentokrát byly ale  teploty vyšší, než  jsme  si přáli. Cesta vedla směrem k rybníku. První zastávka byla na farmě Valkýra, kde jsme byli mile  přijati. Skutečnou farmu jsme mohli srovnat s naší, kterou žáci vytvořili  z  lega. Všichni byli nadšeni ze zvířátek, která si mohla pohladit i nakrmit.
Další  cesta pokračovala na farmu plnou oveček, jehňátek  a  koz. Majitelé vyprávěli o chovu zvířat, jak se o zvířata pečuje  a také si děti  mohli   zvířata nakrmit a pohladit.
Čekal nás poslední úsek. Cesta vedla  hodně do kopce, ale odměnou dětem byla hustopečská rozhledna. Po vyšlapání asi 60 schodů čekala na děti krásná vyhlídka na okolí. Někteří hledali  a uviděli své domy a paneláky, jiní  našli  i školu.  Děti zaujala celá stavba rozhledny, jak je postavena a z jakého materiálu.
Návštěvu  rozhledny využijeme v pracovních činnostech, bude se stavět rozhledna. Uvidíme,  jak se nám bude dařit a  jaké modely navrhnou a  vytvoří  děti.