Jazykový a poznávací pobyt žáků v Rakousku

UNSER EINWÖCHIGES ÖSTERREICHISCHES TAGEBUCH

Mein liebes Tagebuch... Můj milý deníčku.....

MONTAG - pondělí

V pondělí 2.listopadu 2015 jsme se vydali na jazykový a poznávací pobyt do rakouského alpského městečka Lienz. Cestou jsme míjeli řeky Drávu, Isel a Möll, viděli jsme jezera Wörtersee a Millstätter See, projížděli jsme pohořími Hohe Tauern a Lienzer Dolomiten. Autobusem jsme jeli celkem 9 hodin až k hranicím s Itálií a měli jsme 3 zastávky. Do našeho penzionu Gasthaus Leisacherhof jsme dorazili v 19 hodin, ubytovali jsme se a šli na večeři.

N. Ritterová, K. Hönigová, N. Vedralová, T. Francová

DIENSTAG - úterý

Po snídani, v 9 hodin ráno jsme jeli na horu jménem Galitzenklamm nedaleko našeho penzionu. Zde jsme měli šanci lézt na ferraty (klettersteigy), což jsou zajištěné horolezecké stezky na skále. V odpoledních hodinách jsme měli výuku německého jazyka s rakouskou rodilou mluvčí. Dorozumívání bylo občas obtížné, ale lektorka nám hodně pomáhala a společně jsme to vždycky zvládli.

L. Kolenčík, A. Knápek, D. Eliáš, A. Kratochvíl

MITTWOCH – středa

Hned po snídani nám začaly další hodiny německého jazyka, tentokrát s jinou mladší rodilou mluvčí. Tyto hodiny nám přišly o něco zábavnější a aktivity snadnější než s předešlou lektorkou. Ke konci výuky jsme si zahráli německé pexeso a za odměnu jsme dostali bonbóny.

N. Cedivodová, M. De Groot

Po obědě jsme jeli do Lienzského muzea Aguntum (=zbytky římského města), kde jsme se nejprve dívali na film o vzniku tohoto města a o životě původních obyvatel. Potom jsme si šli prohlédnout vykopávky. A navečer jsme ještě zvládli menší výšlap na vyhlídku ke kostelům.

J. Stehlík, V. Kuric

DONNERSTAG - čtvrtek

Předposlední den našeho pobytu jsme začali netradičně výukou v přírodě. Vyplňovali jsme pracovní listy s otázkami, které jsme dostali od rakouských lektorek, a plnili jsme různé úkoly. Po obědě jsme se podívali do nejkrásnější alpské vesničky Heiligenblut, která leží v nadmořské výšce 1288 metrů a je zde nádherný výhled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798 m). Ti zdatnější z nás ještě vystoupali k vodopádům Jungfernsprung a pak už jsme se přesunuli do Lienzu, kde jsme

měli chvilku na nákupy. Dokonce jsme viděli i Jamese Bonda na červeném koberci při premiéře jeho nového filmu Spectre. Na večeři v našem penzionu nás čekal Schnitzel:-)

A. Macková, D. Neubergová, S. Fribertová

FREITAG – pátek

Na zpáteční cestu jsme vyrazili ihned po snídani. Čekala nás cesta skrz pohoří Vysoké Taury, průjezd desetikilometrovým tunelem a nejchladnějším alpským údolím se spoustou sjezdovek až doměsta Salzburg, jehož historické jádro je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. Zde se nám nejprve naskytl pohled na pevnost Hohensalzburg, potom jsme si prohlédli nádherně zdobenou katedrálu Salzburger Dom, našli jsme i Mozartův rodný dům a navštívili jsme zahrady zámku Mirabell. Návštěva Salzburgu byla posledním bodem našeho programu. Ještě dodejme, že nás po celou dobu provázelo příjemné podzimní slunečné počasí, což učinilo z našeho týdenního pobytu v Rakousku eine super Woche!

Mgr. Götzová, Mgr. Šardická

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii ZDE.