Projektový den č. 2

V pořadí již druhý projektový den v rámci Projektu modernizace vzdělávání proběhl na naší škole
ve čtvrtek 16. ledna 2014. Využili jsme návštěvy dětí z mateřských školek, které se chystají k zápisu, ale i těch nejmenších, abychom jim ukázali, co všechno s legem umíme. A nebylo toho málo!
Děti z 1. tříd postavily z lega věci, se kterými si budoucí prvňáčci mohli hrát. Byla to káča, hokejista, který se trefoval do branky, houpačka, u které si děti vyzkoušely, kam dát kamínky, aby byla houpačka v rovnováze, a pak vystřelovací autíčko, které se rozpohybovalo pomocí  dvou různě dlouhých startovacích tyčí.
Žáci z 2. a 3. tříd a z kroužku lega  si připravili  bludiště, výstavku letadel, zvířátek a dokonce celou hasičskou stanici, která byla jak opravdová. Není se čemu divit, protože hasiče navštívili a všechno si tam okoukli a osahali.
To žáci 4. a 5. tříd, kteří pracují v kroužku robotiky pro nejmenší, se zaměřili na to, jak si ušetřit práci.
A tak vzniklo město robotů, kde jste našli roboty skoro na všechno – robota na okopávání zahrádky, mixér, bouchače řízků a uklízeče podlah, posilovací stroj a další.  Protože se všechny modely hýbaly, bylo to o to zajímavější a pro všechny velmi přitažlivé.
Všem se naše výstavka na projektovém dni velmi líbila a my jsme rádi, že jsme našim nejmenším z mateřských škol udělali radost.