Workshop prvňáčků - už podruhé

Úterní odpoledne, 28. května 2013, bylo opět velkou výzvou pro žáky z I. B. Děti chystaly  pro své rodiče, sourozence a kamarády další velký workshop, na kterém chtěly představit, co nového žáci prvních tříd dokázali se stavebnicemi vytvořit a co vše se s nimi dá v hodinách dělat. Mohli se přijít podívat všichni, které zajímá, jak se stavebnice dají ve výuce využít.

Bylo nachystáno několik stanovišť. První stanoviště bylo zaměřeno na přímé využití stavebnic
ve výuce, a to především v hodinách matematiky.
Návštěvníci si zde sami vyzkoušeli tvorbu obrazců osově souměrných a ověřili si své počtářské dovednosti. Další dvě stanoviště byla zaměřena technicky. Děti zde předváděly a vysvětlovaly své první pokusy.Prezentaci větrníků zpestřilo použití větráků k roztočení různě velkých vrtulí. U autíček s katapulty bylo zajímavé soupeření, komu dojede autíčko za použití kratšího či delšího katapultu dál.

Prvňáčci se při této akci pocvičili také v komunikaci. Málokdo si možná uvědomil, že děti během mluvení a předvádění modelů překonávaly i svou stydlivost a trému. Pokud došlo k „selhání“, přispěchaly na pomoc starší kamarádky z páté třídy, které prvňáčkům při jejich práci pomáhaly.